Oylum Terzi Kimdir?

Oylum Terzi, resim eğitimi almış, bu alanda yurt içi ve dışında çok sayıda kişisel karma ve grup sergilerine katılmış, kendini grafik tasarımı alanında da geliştirmiş, sektörde oldukça deneyimli bir grafik tasarımcı, ressam ve eğitmendir. Kişisel kariyeri boyunca çeşitli kurum ve kuruluşlar için projeler üreterek, hayata geçirmiştir. Şimdi deneyimlerini bir arada buluşturduğu çalışmalarını kendi bünyesinde sürdürmektedir.

Nasıl Çalışır?

Oylum Terzi, çalışmalarını çok yönlü bakış açısı, eğitim, deneyim, araştırma, planlama ve uygulama aşamalarından geçirerek, en iyi sonuca ulaşmak prensibi ile oluşturmaktadır. Bu yolculuğunda onunla devam eden markalara yenilikçi, güçlü fikirler ve akılda kalıcı çözümlerle kalite çizgisini yükselten, etkili sonuçlar kazandırmayı ilke edinmiştir. Tasarımlarında görselliği güçlü, basılı ve interaktif mecraları kullanıp, pazarlama materyelleri ile birleştirerek, fark yaratıcı etkiler oluşturmayı hedeflemiştir.

Çalışmalarını sanatsal kaygılarla harmanlamakta, içine sevgi, saygı, özen katarak sonuçlandırmaktadır.

Author Photo
Author Signature

Özgeçmiş / About

1981 yılında Amasya Merzifon’da doğdu. 2002 yılında Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-iş Öğretmenliği Bölümünü bitirdi. 2007 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünden “Temel Eğitimde Görsel Sanatlar Eğitimi Dersinde Görsel Dengenin Kavratılması” konulu teziyle Yüksek Lisans Programını tamamladı. 2002 ve 2006 yılları arasında içlerinde Sanatural adıyla oluşturduğu resim atölyesi ve Atlı Spor Kulübü, Tenis Kulübü, Hitit Resim Kursunun da bulunduğu kurumlarda desen ve yağlıboya dersleri verdi. Yurt içi ve dışında, kişisel, karma ve grup sergilerinde yer aldı. Daha sonra ki yıllarda grafik tasarımı üzerine de yoğunlaşan Oylum Terzi İzmir’de, pek çok özel reklam ajansı ve şirkette , grafik tasarım bölümlerinde grafik tasarım sorumlusu ve sanat yönetmeni olarak görev aldı. Halen tuval ve bilgisayar ortamında oluşturduğu resimlerle kişisel çalışmalarına devam etmekte, kapsamlı reklam çalışmalarıyla meslek hayatını sürdürmektedir.

Born in 1981 in Amasya district of Merzifon. Graduated from Gazi University Faculty of Fine Arts in 2002 and also Gazi University Faculty of Arts and Sciences in 2007 with Master degree. Lectured drawing and oil painting at various institutions between 2002 and 2006 and joined/organized mixed/individual art exhibitions both domestic and abroad. Then Oylum Terzi has focused for digital arts and worked as Grapgic Designer and Art Director in outstanding Agencies in the following years. Currently, she is going on her personal studies on canvas and digital art works and at the meanwhile serving corporations for their commercial requirements as “Oylum Terzi Advertising Agency” which established in 2014.

2012 – Ankara Kav Sanat Galerisi ‘’Küçük işler 2’’ konulu Karma Resim Sergisi

2011 – Eskişehir, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü ’’ Haydar Paşa Garı’’ Konulu Karma Segisi

2010 – Çankaya Üniversitesi ‘’Atatürk’ün yaşadığı evler’’ Konulu Karma Sergisi

2010 – Ankara, Amerikan Kültür Derneği Merzifonlu Ressamlar Karma Sergisi

2007 – İstanbul, Çekirdek Sanat ” Otoportredeki Hayalet Karma Sergisi ”

2007 – İstanbul, Görsel Sanatlar Derneği Karma Sergisi

2007 – Ankara, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltrafllar Derneği Karma Sergisi

2006 – Paris, Türk Sanatçıları Karma Resim Sergisi

2006 – Ankara,Tenis Klübü Sanat Galerisi Kişisel Resim Sergisi

2005 – Ankara, Şeker Bank Ömer Sunar Sanat Galerisi Kişisel Resim Sergisi

2005 – Ankara, Güzel Sanatlar Öğrencileri Ev-Atölye Resim Sergisi

2004 – Zonguldak / Ereğli Abdi İpekçi Sergi Salonunda Kişisel Resim Sergisi

2004 – Avusturya / İnsbuck Cafe – Galeri Ararat Grup Resim Sergisi

2004 – Ankara Alman Büyükelçiliği Lions Kulübü Şenliği Kişisel Resim Sergisi

2002 – Balıkesir / Altınoluk Festival Kapsamında Kişisel Resim Sergi

2001 – Kapadokya / Aksalur Köyü Resim Şenliği Projesi ve Karma Resim Sergisi

2001 – Uşak / Eşme Resim Şenliği Projesi ve Karma Resim Sergisi